Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Denne side genereres automatisk (ca. hver time) ud fra de registrerede data i AUs databaser.

Finder man fejl, skal man henvende sig hos de  lokale IDM manager, Randi Mosegaard.

Portnere

Bygningsservice vedr. Ny Munkegade skal kontaktes via følgende funktionsmail:

  • stbyg2service.okoplan@au.dk
  • Når man emailer Bygningsservice bedes man i emnefeltet angive bygnings- og lokalenummer af hensyn til opgavefordeling.

Desuden kan navne og billeder af medarbejderne i bygningsservice ses på Bygningsservice ST (husk dog, opgaver til medarbejderne skal gå gennem ovennævnte adresse).

Videnskabelige medarbejdere

Name Job title Email Phone Mobile Building
Agergaard, Torben Esbo Videnskabelig assistent ta@css.au.dk
Andersen, Jørgen Ellegaard Professor andersen@qgm.au.dk +4587155813 +4560202795 1530, 325
Andersen, Kent Lektor kent@math.au.dk +4587155805 1535, 425
Andersen, Lars Nørvang Lektor larsa@math.au.dk +4587155717 +4524469670 1535, 312
Andersen, Line Edslev Postdoc lea@css.au.dk +4587155689 1520, 329
Arkhipov, Sergey Lektor hippie@math.au.dk 1530, 329
Basse-O'Connor, Andreas Lektor basse@math.au.dk +4587155752 1535, 424
Bertl, Johanna Adjunkt johanna.bertl@math.au.dk +4587155546 1535, 415
Bjerre, Mette mette@math.au.dk +4529823735 1530, 429
Bley, Gonzalo Postdoc gabley@math.au.dk
Bérczi, Gergely Lektor gergely.berczi@qgm.au.dk +4587155821 1530, 327
Bökstedt, Marcel Professor marcel@math.au.dk +4587155768 1530, 332
Christensen, Johannes Postdoc johannes@math.au.dk
Ebbesen, Mette Lektor meb@css.au.dk 1520, 333
Fournais, Søren Professor fournais@math.au.dk +4587155724 1530, 415
Hahn, Ute Lektor ute@math.au.dk +4587155795 1535, 324
Hansen, Johan Peder Lektor matjph@math.au.dk +4587155762 +4528992449 1530, 229
Heymann, Matthias Lektor matthias.heymann@css.au.dk +4587155646 1520, 327
Hobolth, Asger Professor asger@math.au.dk
Iseppi, Roberta Anna Postdoc roberta.iseppi@qgm.au.dk +4587155825 1530, 323
Ivanovs, Jevgenijs Lektor jevgenijs.ivanovs@math.au.dk +4587155798 1535, 423
Jensen, Anders Nedergaard Lektor jensen@math.au.dk +4587155729 1530, 427
Jensen, Eva B. Vedel Forskningsprofessor eva@math.au.dk +4587155792 +4520586229 1535, 328
Jensen, Jens Ledet Professor jlj@math.au.dk +4587155797 1535, 326
Kiderlen, Markus Lektor kiderlen@math.au.dk +4587155383 1535, 318
Klose, Andreas Lektor aklose@math.au.dk +4587155754 1535, 416
Kristensen, Simon Lektor sik@math.au.dk +4587155725 1530, 416
Labouriau, Rodrigo Seniorforsker rodrigo.labouriau@math.au.dk +4587155735 1535, 417
Lauritzen, Niels Lektor niels@math.au.dk +4587155731 1530, 428
Madsen, Thomas Bruun Adjunkt thomas.madsen@qgm.au.dk +4587155141 1530, 321
Martin-Nielsen, Janet Postdoc janet@css.au.dk +4587156786 1520, 337
Naldal, Marcus Lee Videnskabelig assistent mln@css.au.dk
Nielsen, Kristian Hvidtfelt Lektor khn@css.au.dk +4587155591 +4524458812 1520, 330
Nielsen, Svend Vendelbo Adjunkt svn@math.au.dk 1535, 419
Pedersen, Jan Lektor jan@math.au.dk +4587155796 1535, 426
Pei, Du pei@qgm.au.dk +4587155816 1530, 317
Pilipauskaite, Vytaute Postdoc pilipauskaite@math.au.dk 1530, 429
Plessis, Andrew du Lektor matadp@math.au.dk +4587155764 1530, 328
Podolskij, Mark Professor mpodolskij@math.au.dk +4587155807 1535, 317
Saint-Germier, Pierre Laurent G Postdoc pierre.saint-germier@css.au.dk 1520, 332
Salomonsen, Hans Anton Emeritus mathas@math.au.dk
Schindler, Samuel Lektor samuel.schindler@css.au.dk +4587156308 1520, 334
Sheshmani, Artan Lektor artan@qgm.au.dk +4587155819 1530, 319
Skibsted, Erik Lektor skibsted@math.au.dk +4587155727 1530, 422
Soibelman, Alexander Adjunkt asoibel@qgm.au.dk +4587155816 1530, 317
Spotti, Cristiano Lektor c.spotti@qgm.au.dk +4587155765 1530, 330
Swann, Andrew Francis Lektor swann@math.au.dk +4587155767 1530, 331
Thomsen, Jesper Funch Lektor funch@math.au.dk +4587155736 1530, 417
Thomsen, Klaus Professor MSO matkt@math.au.dk +4587155726 1530, 419
Thorbjørnsen, Steen Lektor steenth@math.au.dk +4587155751 1535, 412

Ph.d.-studerende

Name Job title Email Phone Building
Brøcker, Karen Kiil Ph.d.-studerende karenbroecker@css.au.dk
Christensen, Jan Ph.d.-studerende janc@qgm.au.dk
Dahl, Tue Thulesen Ph.d.-studerende thule@math.au.dk 1530, 432
Engberg, Lukas Bjarke Ph.d.-studerende le@qgm.au.dk +4587155815 1530, 316
Eriksen, Rikke Krog Ph.d.-studerende rke@math.au.dk 1535, 315
Grønbæk, Thorbjørn Øystein Brynimin Ph.d.-studerende thorbjoern@math.au.dk +4531208437
Jensen, Louis Gammelgaard Ph.d.-studerende loga@math.au.dk 1535, 321
Koyanagi, Yuki Ph.d.-studerende yuki@math.au.dk
Laub, Patrick Ph.d.-studerende p.laub@math.au.dk +4587155719 1535, 428
Ljungdahl, Mathias Mørck Ph.d.-studerende ljungdahl@math.au.dk
Madsen, Peter Ph.d.-studerende psm@math.au.dk +4521674715 1530, 432
Mikkelsen, Søren Ph.d.-studerende s.mikkelsen@math.au.dk 1530, 432
Minuz, Erica Ph.d.-studerende minuz@math.au.dk
Mistegård, William Elbæk Ph.d.-studerende william@math.au.dk
Nielsen, Mikkel Slot Ph.d.-studerende mikkel@math.au.dk +4587155803 1535, 428
Otryakhin, Dmitry Ph.d.-studerende d.otryakhin@math.au.dk 1535, 315
Petersen, Jeanett Pelck Ph.d.-studerende jpp@math.au.dk
Rohde, Victor Ulrich Ph.d.-studerende victor@math.au.dk +4593958390
Russo, Giovanni Ph.d.-studerende giovanni.russo@math.au.dk
Siclari, Simone Ph.d.-studerende s.siclari@math.au.dk +4587155814 1530, 315
Skovbakke, Andreas Bruun Ph.d.-studerende skovbakke@math.au.dk
Stehr, Mads Ph.d.-studerende mads.stehr@math.au.dk 1535, 315
Svane, Helene Matilde Ph.d.-studerende helenesvane@math.au.dk
Thøgersen, Julie Ph.d.-studerende juliethoegersen@math.au.dk
Thøstesen, Jakob Dalsgaard Ph.d.-studerende jakobdt@math.au.dk
Ørsted, Sebastian Ph.d.-studerende sorsted@math.au.dk +4587155823 1530, 334

TAP personale

Name Job title Email Phone Mobile Building
Bongaarts, Lene Kontorfuldmægtig lene@math.au.dk +4587155742 1530, 119
Christiansen, Anne Mette Kommunikations- og Sprogmedarbejder, BA amc@math.au.dk +4587155786 1530, 230
Jamshidi, Jane Rasmussen AC-fuldmægtig jamshidi@qgm.au.dk +4587155141 +4552192063 1530, 321
Madsen, Lars Programmør daleif@math.au.dk +4587155705 1530, 221
Mosegaard, Randi Erhvervssproglig medarbejder, BA randi@math.au.dk +4587155718 1530, 217
Møller, Annette Sekretariatsleder annette.moeller@math.au.dk +4587155745 +4528992569 1530, 215
Møller, Jacob Schach Institutleder jacob@math.au.dk +4587155721 +4561658791 1530, 418
Petersen, Jensine Adler Rengøringsassistent jensine@math.au.dk
Villumsen, Anne-Dorthe Erhvervssproglig medarbejder, BA adv@math.au.dk +4587155746 1530, 119
Wethelund, Oddbjørg Afdelingsleder oddbjorg@math.au.dk +4587155791 1535, 327