Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Denne side genereres automatisk ud fra de registrerede data i AUs databaser.

Finder man fejl, skal man henvende sig hos den lokale manager for medarbejderstamkortet, Randi Mosegaard (eller Anne-Dorthe Villumsen).

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Kent Lektor kent@math.au.dk +4587155805 1535, 425
Andersen, Lars Nørvang Lektor larsa@math.au.dk +4587155717 1535, 312
Arends, Christian Postdoc arends@math.au.dk
Arkhipov, Sergey Lektor hippie@math.au.dk 1530, 329
Banaian, Esther Mae Postdoc banaian@math.au.dk 1530, 413
Barbaro, Giuseppe Postdoc g.barbaro@math.au.dk 1535, 328
Basse-O'Connor, Andreas Professor basse@math.au.dk +4587155752 1535, 424
Baudoin, Fabrice Professor fbaudoin@math.au.dk 1535, 418
Bennett-Tennenhaus, Raphael Jacob M Postdoc rbt@math.au.dk 1530, 413
Bérczi, Gergely Lektor gergely.berczi@math.au.dk +4587155821 1530, 327
Bökstedt, Marcel Professor marcel@math.au.dk +4587155768 1530, 332
Carter, Jessica Lektor jessica@css.au.dk +4587155791 1530, 232
Chen, Li Lektor lchen@math.au.dk 1530, 315
Ciobotaru, Corina-Gabriela Lektor cociobotaru@math.au.dk 1530, 423
Cummings, Charley Postdoc c.cummings@math.au.dk 1530, 421
Dexheimer, Niklas Postdoc dexheimer@math.au.dk 1535, 319
Eriksen, Christoffer Basse Postdoc cbe@css.au.dk 1530, 234
Fang, Yanbo Postdoc yanbo.fang@math.au.dk 1530, 323
Frahm, Jan Lektor frahm@math.au.dk +4587155726 1530, 419
Ganguly, Soumendra Postdoc sg@math.au.dk
Garde, Henrik Lektor garde@math.au.dk 1530, 321
Gratz, Sira Helena Lektor sira@math.au.dk 1530, 428
Hahn, Ute Lektor ute@math.au.dk +4587155795 1535, 324
Heymann, Matthias Professor matthias.heymann@css.au.dk +4587155646 1530, 230
Hirsch, Christian Pascal Lektor hirsch@math.au.dk +4587155807 1535, 317
Hobolth, Asger Professor asger@math.au.dk +4587155801 1535, 323
Ivanovs, Jevgenijs Lektor jevgenijs.ivanovs@math.au.dk 1535, 423
Jacobsen, Karin M. Postdoc karin.jacobsen@math.au.dk
Jensen, Anders Nedergaard Lektor jensen@math.au.dk +4587155729 1530, 427
Jensen, Jens Ledet Professor jlj@math.au.dk +4587155797 1535, 326
Jørgensen, Peter DNRF Chair Professor peter.jorgensen@math.au.dk 1530, 415
Kiderlen, Markus Lektor kiderlen@math.au.dk +4587155383 1535, 318
Klose, Andreas Lektor aklose@math.au.dk +4587155754 1535, 416
Kortegård, Anders Sten Ph.d.-studerende kortegaard@math.au.dk 1530, 432
Kragh, Gitte AC-personale m.fl. gitte.kragh@css.au.dk +4587155713 1530, 227
Kramer-Bang, David Postdoc bang@math.au.dk 1535, 427
Kristensen, Simon Professor sik@math.au.dk +4587155725 1530, 416
Labouriau, Rodrigo Lektor rodrigo.labouriau@math.au.dk +4587155735 1535, 417
Lauritzen, Niels Lektor niels@math.au.dk 1530, 320
Martinez Acosta, Irving Postdoc irving.martinez@math.au.dk 1535, 328
Molcho, Samouil Postdoc sammolcho@math.au.dk 1530, 317
Møller, Jacob Schach Institutleder jacob@math.au.dk +4587155721 +4561658791 1530, 420
Morigi, Davide Postdoc d.morigi@math.au.dk 1530, 434
Nelson, Paul David Villum Investigator, Professor paul.nelson@math.au.dk 1530, 417
Nielsen, Kristian Hvidtfelt Lektor khn@css.au.dk +4587155591 +4524458812 1530, 231
Nyrup, Rune Lektor rune.nyrup@css.au.dk +4587150076
Otiman, Alexandra-Iulia Adjunkt, AIAS-COFUND Fellow aiotiman@aias.au.dk
Otto, Moritz Postdoc otto@math.au.dk 1535, 313
Pedersen, Jan Lektor jan@math.au.dk +4587155796 1535, 426
Pelizzola, Marta Postdoc marta@math.au.dk
Ribeiro Do Canto Lagido, Cristina M Postdoc crcl@css.au.dk 1530, 227
Schindler, Samuel Lektor samuel.schindler@css.au.dk +4587156308 1530, 229
Shah, Amit Postdoc amit.shah@math.au.dk 1530, 413
Sjöström Dyrefelt, Zakarias Adjunkt, AIAS-COFUND Fellow dyrefelt@aias.au.dk
Skibsted, Erik Lektor skibsted@math.au.dk +4587155727 1530, 422
Spotti, Cristiano Professor c.spotti@math.au.dk +4587155765 1530, 330
Stevenson, Greg Lektor greg@math.au.dk 1530, 322
Strauch, Claudia Lektor strauch@math.au.dk +4587155674 1535, 316
Swann, Andrew Francis Professor swann@math.au.dk +4587155767 1530, 331
Thøgersen, Julie Adjunkt juliethoegersen@econ.au.dk 2631, 133
Thomsen, Jesper Funch Lektor funch@math.au.dk +4587155736 1530, 318
Thorbjørnsen, Steen Lektor steenth@math.au.dk +4587155751 1535, 412
Trottner, Lukas Postdoc trottner@math.au.dk 1535, 313
Wray, K. Brad Lektor kbwray@css.au.dk +4587155583 1530, 228

Ph.d.-studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Aghaee, Faez Gæste ph.d.-studerende faez@css.au.dk
Copic, Lota Ph.d.-studerende loco@math.au.dk 1535, 428
Dare, Emil Ph.d.-studerende dare@math.au.dk 1535, 315
Elworth, Mary Louise Ph.d.-studerende elworth@css.au.dk 1530, 431
Fischer, Marius Ph.d.-studerende marius.fischer@math.au.dk
Gil Rosell, Blanca Ph.d.-studerende blancagil@math.au.dk
Gomez Villegas, Andres David Ph.d.-studerende adgv@math.au.dk
Gravgaard, Maiken Balman Ph.d.-studerende maiken@math.au.dk 1535, 429
Hansen, Lasse Thorup Ph.d.-studerende thorup@math.au.dk
James, Elisabeth Ph.d.-studerende elijam@math.au.dk
Juhász, Péter Ph.d.-studerende peter.juhasz@math.au.dk 1535, 315
Klapproth, Carlo Ph.d.-studerende carlo.klapproth@math.au.dk 1530, 432
Kortegård, Anders Sten Ph.d.-studerende kortegaard@math.au.dk 1530, 432
Kuhn, Gaëtan Ph.d.-studerende gaetan.kuhn@math.au.dk
Kuijper, Teije Johan Ph.d.-studerende t.kuijper@math.au.dk
Laursen, Mathias Løkkegaard Ph.d.-studerende mll@math.au.dk 1530, 316
Laursen, Ragnhild Ørbæk Ph.d.-studerende ragnhild@math.au.dk 1535, 428
Lundbye, Nikolaj Nyvold Ph.d.-studerende nnl@math.au.dk
Martensen, Sebastian H. Gæste PhD sebastian.martensen@math.au.dk 1530, 334
Mathiasen, Oskar Nicolaj Press Ph.d.-studerende oskar.mathiasen@math.au.dk
Matousek, Cyril Ph.d.-studerende cyril.matousek@math.au.dk
Minddal, Felix Ph.d.-studerende femi@math.au.dk
Niu, Yilin Ph.d.-studerende yilin@math.au.dk
Nkansah, David Terrence Ph.d.-studerende david.nkansah@math.au.dk 1530, 431
Overgaard, Tobias Lindhardt Ph.d.-studerende tlo@math.au.dk 1535, 329
Rasmussen, Mette Marie Skjøtt Ph.d.-studerende metteskjott@math.au.dk 1535, 329
Roohi, Majid Ekstern VIP mr@math.au.dk
Thomsen, Asbjørn Holk Ph.d.-studerende a.holk@math.au.dk 1535, 429
Tiepner, Anton Ph.d.-studerende tiepner@math.au.dk 1535, 315

TAP personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Behrend, Marina AC-fuldmægtig mb@math.au.dk +4587159515 1530, 225
Bongaarts, Lene Kontorfuldmægtig lene@math.au.dk +4587155742 1530, 119
Christiansen, Anne Mette Kommunikations- og Sprogmedarbejder, BA amc@math.au.dk +4587155786 1530, 223
Kragh, Gitte AC-personale m.fl. gitte.kragh@css.au.dk +4587155713 1530, 227
Madsen, Lars Programmør daleif@math.au.dk +4587155705 1530, 221
Møller, Annette Sekretariatsleder annette.moeller@math.au.dk +4587155745 +4528992569 1530, 215
Møller, Jacob Schach Institutleder jacob@math.au.dk +4587155721 +4561658791 1530, 420
Mosegaard, Randi Erhvervssproglig medarbejder, BA randi@math.au.dk +4587155718 1530, 217
Thorsen, Louise Kobek AC-fuldmægtig lkt@math.au.dk +4587155703 +4593522392 1530, 225
Villumsen, Anne-Dorthe Erhvervssproglig medarbejder, BA adv@math.au.dk +4587155746 1530, 119