Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Denne side genereres automatisk (ca. hver 3. time) ud fra de registrerede data i AUs databaser.

Finder man fejl, skal man henvende sig hos den lokale manager for medarbejderstamkortet, Randi Mosegaard (eller Anne-Dorthe Villumsen).

Bygningsservice

Bygningsservice vedr. Ny Munkegade skal kontaktes via følgende funktionsmail:

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aaskov, Mikkel Lerche Videnskabelig assistent mla@math.au.dk
Andersen, Kent Lektor kent@math.au.dk +4587155805 1535, 425
Andersen, Lars Nørvang Lektor larsa@math.au.dk +4587155717 1535, 312
Arkhipov, Sergey Lektor hippie@math.au.dk +4587155824 1530, 329
August, Jenny Postdoc jennyaugust@math.au.dk 1530, 413
Basse-O'Connor, Andreas Lektor basse@math.au.dk +4587155752 1535, 424
Bérczi, Gergely Lektor gergely.berczi@math.au.dk +4587155821 1530, 327
Bökstedt, Marcel Professor marcel@math.au.dk +4587155768 1530, 332
Carter, Jessica Maria Helena Grund Lektor jessica@css.au.dk +4587155791 1530, 232
Ciobotaru, Corina-Gabriela Adjunkt, AIAS-COFUND Fellow cociobotaru@aias.au.dk
Ebbesen, Mette Lektor meb@css.au.dk +4587155713 1530, 233
Fomichov, Vladimir Postdoc vladimir.fomichov@math.au.dk +4587156629 1535, 325
Fournais, Søren Professor fournais@math.au.dk +4587155724 1530, 325
Frahm, Jan Lektor frahm@math.au.dk +4587155726 1530, 419
Garde, Henrik Tenure Track adjunkt garde@math.au.dk +4587155141 1530, 321
Ghanta, Rohan Postdoc ghanta@math.au.dk +4587155809 1530, 421
Girardot, Théotime Pierrot Postdoc theotime.girardot@math.au.dk
Hahn, Ute Lektor ute@math.au.dk +4587155795 1535, 324
Heymann, Matthias Professor matthias.heymann@css.au.dk +4587155646 1530, 230
Hobolth, Asger Professor asger@math.au.dk +4587155801 1535, 323
Ivanovs, Jevgenijs Lektor jevgenijs.ivanovs@math.au.dk +4587155798 1535, 423
Jacobsen, Karin karin.jacobsen@math.au.dk 1530, 413
Jensen, Anders Nedergaard Lektor jensen@math.au.dk +4587155729 1530, 427
Jensen, Eva B. Vedel Professor Emerita eva@math.au.dk +4520586229
Jensen, Jens Ledet Professor jlj@math.au.dk +4587155797 1535, 326
Jørgensen, Peter DNRF Chair Professor peter.jorgensen@math.au.dk 1530, 415
Kiderlen, Markus Lektor kiderlen@math.au.dk 1535, 318
Klose, Andreas Lektor aklose@math.au.dk +4587155754 1535, 416
Kragh, Gitte gitte.kragh@css.au.dk +4587155713 1530, 233
Kristensen, Simon Lektor sik@math.au.dk +4587155725 1530, 416
Labouriau, Rodrigo Seniorforsker rodrigo.labouriau@math.au.dk +4587155735 1535, 417
Lahdili, Abdellah Postdoc lahdili.abdellah@math.au.dk
Lauritzen, Niels Lektor niels@math.au.dk +4587155731 1530, 428
Lindemann, David david.lindemann@math.au.dk 1530, 323
Morin, Léo Paul David Postdoc leo.morin@math.au.dk 1530, 317
Møller, Jacob Schach Institutleder jacob@math.au.dk +4587155721 +4561658791 1530, 418
Nielsen, Kristian Hvidtfelt Lektor khn@css.au.dk +4587155591 +4524458812 1530, 231
Olivieri, Marco Postdoc marco.olivieri@math.au.dk 1530, 317
Pedersen, Jan Lektor jan@math.au.dk +4587155796 1535, 426
Pelck, Jeanett Snitgaard Ph.d.-studerende jeanett.pelck@math.au.dk
Plessis, Andrew du Lektor matadp@math.au.dk +4587155764 1530, 328
Salomonsen, Hans Anton Emeritus mathas@math.au.dk 1530, 433
Schindler, Samuel Lektor samuel.schindler@css.au.dk +4587156308 1530, 229
Schluttenhofer, Sandra Simone Postdoc schluttenhofer@math.au.dk
Shah, Amit Postdoc amit.shah@math.au.dk 1530, 413
Sheshmani, Artan Lektor artan@math.au.dk +4587155819 1530, 319
Skibsted, Erik Lektor skibsted@math.au.dk +4587155727 1530, 422
Spilioti, Polyxeni Postdoc spilioti@math.au.dk +4587155734 1530, 423
Spotti, Cristiano Lektor c.spotti@math.au.dk +4587155765 1530, 330
Strauch, Claudia Lektor strauch@math.au.dk
Swann, Andrew Francis Professor swann@math.au.dk +4587155767 1530, 331
Thomsen, Jesper Funch Lektor funch@math.au.dk +4587155736 1530, 417
Thomsen, Klaus Professor MSO matkt@math.au.dk 1530, 429
Thorbjørnsen, Steen Lektor steenth@math.au.dk +4587155751 1535, 412
Thøgersen, Julie Adjunkt juliethoegersen@econ.au.dk 2631, 133
Trottner, Lukas Postdoc trottner@math.au.dk +4587155548 1535, 313
Wray, K. Brad Lektor kbwray@css.au.dk +4587155583 1530, 228

Ph.d.-studerende

TAP personale

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Bongaarts, Lene Kontorfuldmægtig lene@math.au.dk +4587155742 1530, 119
Christiansen, Anne Mette Kommunikations- og Sprogmedarbejder, BA amc@math.au.dk +4587155786 1530, 223
Madsen, Lars Programmør daleif@math.au.dk +4587155705 1530, 221
Mosegaard, Randi Erhvervssproglig medarbejder, BA randi@math.au.dk +4587155718 1530, 217
Møller, Annette Sekretariatsleder annette.moeller@math.au.dk +4587155745 +4528992569 1530, 215
Møller, Jacob Schach Institutleder jacob@math.au.dk +4587155721 +4561658791 1530, 418
Thorsen, Louise Kobek AC-fuldmægtig lkt@math.au.dk +4587155703 1530, 225
Villumsen, Anne-Dorthe Erhvervssproglig medarbejder, BA adv@math.au.dk +4587155746 1530, 119